Ženy sice žijí déle, muži si ale déle užívají sex...

Výjimka potvrzuje pravidlo? (Ilustrační foto Isifa)

 

Výjimka potvrzuje pravidlo? (Ilustrační foto Isifa)

 
 

12. 3. 2010 13:00

Když je mužům pětapadesát let, pořád se ještě mohou těšit na takových sladkých patnáct let sexuálně aktivního života. Ale ženy, které muže v průměru přežívají ještě o pět let, se sexuálně potěší jenom let deset.

Reklama:
 
Muži totiž sex do vyššího věku nejen provozují, ale také na něj častěji myslí a častěji ho i ve vyšším věku vyhledávají.

„V průměru jsou muži mnohem sexuálně aktivnější než ženy, hovoří častěji o kvalitním sexuálním životě, zajímají se o něj a myslí na něj pravidelně více než ženy,“ tvrdí doktorka Stacy Tessler Lindauo z University of Chicago.

Většina lidí středního věku provozuje sex, ale pokud jde o zdravotní stav, pak zdraví a vitální lidé tohoto věku mají sex dvakrát častěji než ti s různými chorobami a poruchami.

Ve třiceti letech podle výsledků studie může průměrný muž očekávat, že bude ještě 35 let sexuálně aktivní a bude žít dalších 45 let. Ženy ve třiceti mohou očekávat jen 31 let sexuální aktivity, ale 50 let života.

S věkem propast mezi muži a ženami roste. Tak zatímco po 75. roce života provozuje sex 40 procent mužů, ve stejném věku se mu věnuje jen 17 procent žen.